30 Nisan 2015

Clinique // Anti-Blemish Solutions // Yüz Yıkama JeliClinique`in Anti-Blemish serisini uzun süredir kullanıyorum. Bilmeyenler için; her cilt tipine uygun olduğu söylenen, sivilce, kızarıklık gibi sorunları hedef alan bir seri. Bu temizleme jeli de, yakın zamanda çıkan yeni bir ürün. Bu jelin yanıında anti-blemish serisinden BB krem de çıkmıştı bu arada.

Yeni jele gelmeden önce seri ile ilgili genel fikirlerimi paylaşmak istiyorum. Diğer bir çok ürün gibi sivilceleri geçirmede direk bir etkisi olduğunu düşünmüyorum, yani hemen her üründe olduğu gibi büyük beklenti ile alınacak ürünler değiller ama ben uzunca süredir severek kullanıyorum. Normalde yağlı olan cildimi iyi dengelediğini, gün içinde oluşması muhtemel yağlı görüntüyü ve hissiyatı güzel engellediğini düşünüyorum. Kullanım sırasında herhangi bir irritasyona vs. neden olmuyor. Bir de tabii, genel olarak Clinique memnun kaldığım ve güvendiğim bir marka, sanırım drug store dışında ilk tanıştığım, özendiğim markaydı. 

Anti Blemish Köpük Temizleyici; serinin en sevdiğim ürünü. Kullanımı bana jel temizleyicilerden daha pratik ve zevkli geliyor. Markanın belirttiği üzere tüm cilt tiplerine de uygun olduunu düşünüyorum. Benim cildimde herahngi bir kurutma, gerilme yaratmıyor. 

Anti-Blemish Tonik; alkol içeren bir tonik. Sivilce problemi yaşanan dönemlerde, sterilizasyon açısından fayda sağladığını düşündüğümden kullanıyorum. Çoğu kişinin aksine alkollü içeriklerden kaçmaya başlamadım henüz. Ama bu toniğin yağlı cilt tipleri dışındakilerle çok iyi anlaşabileceğini sanmıyorum. 

Anti Blemish Nemlendirici; mudavimi olduğum bir ürün değil, 1 sefer kullanıp, "ne iyi ne kötü" gibi düşünmüştüm sanırım. O yüzden pek ayrıntılı yorum yapamıyorum. Onun yerine yine Clinique`in "ddm-gel" nemlendiricisini kullanıyorum çoğunlukla. Yalnız Kiehls`den yeni denediğim "Ultra Facial Oil-free" yi de oldukça sevdim sanırım.


Neyse lafı oldukça uzattım, yeni çıkan Anti-Blemish Temizleme Jeline gelecek olursak;
Kendisini 2 ya da 3 haftadır kullanıyorum. Yağ dengeleme performansını başarılı buldum yine. Köpük formdaki temizleyiciden farklı bir etkisi olduğunu hissetmedim. Fakat kıvamı oldukça sıvı, muhtemelen köpük olandan daha çabuk tüketeceğim. [Köpük versiyonu da yeni çıkan versiyonu da 125ml, fiyatları da aynıydı, yanlış hatırlamıyorsam 69TL] Dediğim gibi sivilceleri ya da kızarıklıkları geçirmede direk etkisi olduğunu düşünmüyorum ama yağı dengeleyerek yardımcı olduğu kesin. Bu jel de serinin diğer ürünleri gibi herhangi bir irritasyona sebep olmadı bende. Bariz bir kokusu da yok. Etki benzer olsa da ben diğer sefere yine köpük formda olanı tercih edeceğim. İkinci defa bu ürünü alacağımı sanmıyorum. Köpük ürün benim için belirgin bir artı ama ürün jel kıvama gelince benzer birçok üründen çok fazla bir artısı kalmamış. Umarım köpük olanını kaldırıp bununla devam etmek gibi bir niyetleri yoktur!

İçerik listesi de aşağıdaki gibi; 

Ben Sephora`dan almıştım, şu an internet sitelerinde satıldığını görmüyorum fakat yakın zamanda hem siteye hem de satış standlarına gelir diye düşünüyorum. 

Bu arada yukarıda bahsettiğim diğer yeni ürün Anti-Blemish BB kremi de denemiştim bunu aldığım gün. Yapısını beğensem de (mat, yağlı hissiyat vermeyen, bb krem için ideal bir kapatıcılkta) inanılmaz sıvıydı. Orada bulunan tester daha çok yeni olmasına rağmen çok kirliydi, ürün şişenin her tarafına bulaşmıştı. Bu yüzden kullanımının zor olacağını düşünü almaktan vazgeçmiştim. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız değerli