10 Aralık 2014

The Body Shop // Camomile - Papatya Özlü Göz Makyaj Temizleyici

TBS Camomile Göz Makyaj Temizleyici, 250ml, 29TL


The Body Shop`un papatya özlü makyaj temizleyicilerinin göz ve yüz için 3-4 farklı çeşidi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Son aylarda yabancı bloglarda sıklıkla denk gelmeye başlayınca merak etmiştim. TBS mağazalarını dışarıdan beğensem de, genelde ürünlerini pahalı bulur, pek birşey almadan çıkarım. 


Geçenlerde hem merakıma hem de 3 al 2 öde kampanyasına yenilip, bu makyaj temizleyiciyi aldım. 

*Bioderma H2O gibi, su kıvamında, şeffaf bir sıvı. Belirgin bir kokusu yok. 

*Göz makyajımı gayet güzel temizliyor. Son zamanlarda (kullandığım rimellerle de alakalı olarak) drugstore ürünlerin çoğundan memnum kalmamıştım. 3-4 disk pamuk kullanıp, defalarca gözüme dokunup, göz altlarımı kıpkırmızı yapıyordum. Hatta en son Yves Rocher`ın çift fazlı temizleyicisini kullanıyordum ama bunu deneyince onu hemen yarıda bıraktım.

*1 ya da 2 pamukla, hassas şekilde, bastırmaya-ovalamaya gerek kalmadan rimelimi çıkarıyor. 

*Çift fazlı bir yapısı da olmadığından, yağlı bir hissiyat bırakmıyor, güzel, hafif bir yumuşaklık bırakıyor.

*Suya dayanıklı ürünlerde denemedim fakat, suya dayanıklı makyajlar için olan farklı bir versiyonu da olduğundan, bunun başarılı sonuç vereceğini düşünmüyorum.

*Dökmeli ambalajı da yerinde olmuş. İstediğiniz kadar ürün almak kolay oluyor. 

*İçeriğini merak edeneler için de aşağıdaki gibi;


Özetle; tek hamlede tüm makyajı silen, tertemiz yapan bir ürün değil değil ama benim son zamanlarda denediğim ürünler arasında en başarılı bulduğum, aynı zamanda hafif yapılı olmasını beğendiğim bir ürün oldu. 
Serinin yüz için olan makyaj temizleyicilerini de denemeyi düşünüyorum bu durumda. Gerçi onların fiyatları biraz daha yüksek ama mağazalardaki 3 al 2 öde kampanyaları değerlenidirilebilir.

Birde sıklıkla Trendyol`da ürünlerin biraz daha uygun fiyata 4 al 3 öde kampanyası ile satıldığını görüyorum bu aralar. O seçenek de değerlendirilebilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınız değerli