19 Ağustos 2014

Marvis + Oral B Şarjlı Diş Fırçası

Marvis Aquatic Mint Diş Macunu, 75ml, 21TL

Marvis diş macunlarını uzun süredir denemek istiyordum. Standart diş macunu çeşitlerine göre çok daha farklı çeşitleri ve harika ambalajları ile oldukça dikkatimi çekiyorlardı. Fiyatı yüksek geldiği için bir süre karşı koysam da, geçenlerde Lilakutu`dan büyük boyunu sipariş verdim. (75ml)  Risksiz olması açısından da "Aquatic Mint" olanını seçtim.


Ambalajına ve renklerine diyecek bir şeyim yok, çok hoş gözüküyor. Tadı da keskin bir nane tadı. Rahatsız edici değil, aksine oldukça ferahlatıcı. Genelde beğendiğim Colgate`lerden daha fazla ferahlık sağlıyor kullanım sırasında. 

Gel geleleim; bu diş macununu kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra, dilimin ön kısmında anlam veremediğim bir yanma/acıma hissetmeye başladım. Görünürde bir şey yok ama gün içinde hiç geçmeyen, bir süre sonra yediklerimden aldığım tadı bile azaltacak boyuta gelen bir rahatsızlık hissi oldu. 

Artık doktora gitmeyi düşünüyordum ki; bu hissiyatın başlangıcının, diş macunu kullanmaya başlamam ile tam denk geldiğini fark ettim. Fazla ihtimal vermesem de, Marvis`i kullanmayı bıraktım. Birkaç gün içinde iyice azaldı ve geçme aşamasına geldi yanma hissi. 

İkinci bir şans daha verip sadece tek sefer daha fırçaladım dişlerimi ve hoop aynı anda dilimdeki yanma tekrar başladı. Gerçekten diş macunundan kaynaklı olduğunu ummuyordum ama 2. deneme ile çok bariz oldu. İçeriğindeki bir şeye mi alerjimi oldu nedir bilemiyorum ama cidden şaşırdım. 

Böylece Marvis dosyası benim için kapanmış oldu, başka çeşitlerini de deneyeceğimi sanmıyorum. Böyle olumsuz bir durum olmasaydı da yorumum "büyük ihtimalle bir daha almam" olacaktı. Bende yarattığı olumsuz durumdan bağımsız olarak  baktığımda, diğer macunlara nispeten küçük ambalajı ve yüksek fiyatına değecek bir fark göremedim.


Bu macunla ilgili bu tarz olumsuz bir durum yaşayan var mı çok merak ediyorum gerçekten, özellikle bu çeşidini denediyseniz lütfen yorum yazın.


Ve gelelim Oral B Şarjlı diş fırçasına; kendisi benim yıllardır kullandığım ve vazgeçemediğim bir ürün. Kutusu, saklama kabı, şarj cihazı vs. ile birlikte daha ayrıntılı bir yazı yazmak istiyorum ama burada hazır görsellere girmişken azıcık değinmeden geçemeyeceğim.

Daha önce Oral B`nin pilli modelini ve pembeden bir önceki şarjlı modelini de kullandım uzun süre. Öncelikle 3`ü de normal fırçadan çok daha iyi temizliyor ve diş fırçalama olayına keyif katıyor bunu belirtmeliyim. Bu fırçalara alıştıktan sonra, 1-2 günlüğüne bile olsa normal fırça kullanmak istemedim yıllardır. 

Pilli versiyonu, sarjlılara göre daha kullanışsız. Sürekli bir pil bitme ve yedekleme durumu hoşuma gitmiyordu. Performans olarak da şarjlıların bir tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Pembenin bir önceki versiyonu olan şarjlı ile yeni versiyon şarjlı arasında performan olarak bir fark yok. Eski versiyonu 30-40TL civarında satılırken, yeni versiyonu 60-70TL civarında satılıyor. Bu fiyata karşılık rengi pembe, üzerinde şarj göstergesi mevcut,1 dk. sonunda titreşimli uyarı veriyor ve güzel bir taşıma kutusu var.

Şarj aletleri minik, şarjları yeterli miktarda gidiyor. Ortalama 8-9 günde 1 defa şarj etmek yeterli oluyor. Bana göre hiç bir dezavantajı yok, belki yedek başlıklarının cihaza oranla pahalı olması sayılabilir. 2`li başlıkları 30 TL civarında oluyor. Bu şekilde 1 paket aldığınızda 1 yıla yakın bir süre kullanılıyor ama.

Benim asla vazgeçmeyeceğim ürünlerden bir tanesi, kesinlikle tavsiye ediyorum...

2 yorum:

  1. ay ilginc demek icinde birsey var sana dokunan, okadar para verdikten sonra tabii dahada üzücü bir durum, gecmis olsun :)

    YanıtlayınSil
  2. Teşekkür ederim, nası uyuz bişeyse hala da geçmedi :(

    YanıtlayınSil

Yorumlarınız değerli