7 Haziran 2013

Keep Chapulling, Keep Make Up

"İş çıkışı bikaç saat direnip eve öyle geçelim" modunda, neredeyse günlük hayatın rutinine girdi girecek                        #direngezi 
e makyaj severler olarak, günlük makyajımızı da duruma adapte ederiz diye düşünüyorum.
Bakalım bir Çapulcu`nun makyaj çantasında neler olması gerekir.


Fondötenle uğraşmak anlamsız, en mantıklısı BB ya da CC kremler diye düşünüyorum. Kolay uygulandığından sık sık yenileyebilirsiniz, güneş koruması nemlendirmesi vs hepsi içinde. Hatta BB`den ziyade CC (Chapul Cream) kremin renk eşitleme özelliği, kapatıcılığı daha yüksek olduğundan, onu tercih etmekte yarar var.


Canlı ve aydınlık bir cilt tamamsa, püf noktalarına geçelim;
Dudaklara nemlendirmesi ve kalıcılığı yüksek ve illa ki kıpkırmızı bir ruj.


Göz makyajında far, eyeliner, vs. faslını atlamakta bir sakınca görmüyorum. İyi bir maskara, dar vakitlerde yapılan makyajlar için yeterli olabiliyor. Upuzun kirpikler güzel bakan gözlerin vuruculuğunu ortaya çıkaracaktır. Yalnız aman dikkat, maskaranın suya dayanıklı olması en dikkat edilecek nokta.


Yorgun, az uykulu, zaman zaman sinir bozukluğu ile geçen günler ve gecelerden sonra koyulaşmış göz altları da başımıza dert olabilir. Gerçi aydınlık gözlerdeki ışıltı, göz altlarını kamufle etmeye yetecektir ama yine de takviye olsun derseniz, sevdiğiniz bir aydınlatıcıyı da listeye ekleyiverin.


Bir de, ne olur ne olmaz çantada bulundurmak gerekenler var; kamp yapacaklar için kuru şampuan, hani olur da mideniz falan ağrırsa talcid, rennie gibi birşeyler, biber aromasından bunaldığınızda ferahlamak için küçük bir şişe parfüm de çantaya eklenebilir.


keep calm ♥ keep chapulling ♥ keep make up

8 yorum:

Yorumlarınız değerli